Fora dyskusyjne w internecie to szansa uzyskania szybkiej porady praktycznie na dowolny temat. Każda kobieta może be obaw zapytać lub podyskutować o urodzie, modzie lub kulinariach. Mężczyźni zaś podejmą dyskusję odnośnie kwestii remon

Nie jesteś zalogowany na forum.

osowiały
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-02-05
Liczba postów: 11

Odp: Dane w chmurze, czy to bezpieczne?

Niedawno wpadłem na pomysł wprowadznia w swojej firmie bardziej zaawansowanych rozwiązań informatycznych, jakiegos systemu do zarządzania i okazało się, że dzisiaj takie oprogramowanie w ogóle nie musi być instalowane na komputerach. Wystarczy dostęp do Internetu i miesieczny abonament za korzystanie z oprogramowania. Niby wszystko ładnie, pięknie, pytanie tylko czy to jest bezpieczne?

Offline

oxanka
Użytkownik
Data rejestracji: 2016-02-05
Liczba postów: 44

Odp: Dane w chmurze, czy to bezpieczne?

Współcześnie chmura dla firm to jedno z podstawowych rozwiązań dedykowanych małym i średnim firmom. Nie musisz mieć własnego serwera, nie musisz płacić za licencję na oprogramowanie, tylko tak jak wspomniałeś, płacisz miesięczny abonament i tyle. Według informatyków to bardziej bezpieczne niż rozwiązania klasyczne, ale nie chcę niczego sugerować:)

Offline

boskiEdzio
Użytkownik
Lokalizacja: Kraków
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 17

Odp: Dane w chmurze, czy to bezpieczne?

Faktycznie teraz dużo usług informatycznych realizowanych jest na bazie chmury. Dla Ciebie to korzysć, bo masz dostęp do systemu z każdego urządzenia, w każdym miejscu i czasie. Wystarczy dostęp do Internetu. A jak się boisz utraty danych to rozwiązaniem jest Veeam Backup cena skorzystania z takiego narzędzia nie jest wygórowana, a masz kopię zapasową całego systemu, każdego pliku i każdej aplikacji, z której korzystasz.

Offline

JohnMilton
Użytkownik
Lokalizacja: Zabrze
Data rejestracji: 2014-09-04
Liczba postów: 31

Odp: Dane w chmurze, czy to bezpieczne?

Nie masz się czego obawiac. Dzisiaj bazowanie na chmurze jest bardzo powszechne. Sprawdz sobie ten adres http://www.indata-solutions.pl/nasze-uslugi. Masz tam dokłady opis usług realizowanych przez jedną z największych polskich firm informatycznych. Dla nich praca w oparciu o chmurę i wirtualny dostęp do danych to chleb powszedni.

Offline

Forum oparte na FluxBB